Е-адреса: Лозинка:

Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Пожари над Тетово

Ришард Билски
Оригинален наслов на книгата : LUNY NAD TETOVEM
ИСБН : 978-9989-32-313-5
Година на издавање : 2001
Издавачка куќа : КУЛТУРА
Прегледaна: 889 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 324
Димензии : 0x0
Корица : тврдаКраток опис

Пожари над Тетово", со поднаслов "Македонија и нејзините соседи", на полскиот новинар и фоторепортер Ришард Билски, претставува избор на репортажи на авторот од 2001 до 2002 година. Во книгата  се поместени записи главно од воените метежи во Македонија, објавувани во најугледниот полски дневен весник "Рзецзпосполита", а напишани во периодот од 15 март 2001 година, до 6 август 2002 година. Авторот, Ришард Билски, е долгогодишен специјален известувач и фоторепортер од војните на бившојугословенските простори, резервен поручник и познат 40 годишен полски новинар.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците