Е-адреса: Лозинка:


Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Еднорогиот елен

Рифат Кукај
Оригинален наслов на книгата : /
ИСБН : 978-9989-32-253-8
Година на издавање : 2001
Издавачка куќа : КУЛТУРА
Прегледaна: 5767 пати
Коментари вкупно: 11
Број на страни: 115
Димензии : 0x0
Корица : мекаКраток опис

… Mоето верно куче Џери, во оваа влажна и темна визба, меко се потпира на мојот грб. Како да се плаши да не настинам. Во градите чувствувам тапа болка и одвреме- навреме бодежи од раната што ја здобив бегајќи од тупаниците на дружината “Тигри”.Оценка од корисниците

5 звезди

13

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
13

Коментари од корисниците

07.02.2015 17:00:43   Anonymous напиша

Marija напиша Od srce za ovaa lektira prekrasna e mnogu pofalbi i baknezi!!!!!!!!!!
07.02.2015 16:58:31   Anonymous напиша

најдобра книга во светот Еднорогиот елен за ова книга десет ѕвезди
07.02.2015 16:57:14   Anonymous напиша

пет ѕвезди за еднорогиот елен најдобра книга во светот